Ekonomisi baş döndüren bir hızda gelişen Çin’den Küresel pazarlara erişmek için devasa bir yatırım.  450 milyon civarında nüfusu olan ve yüksek alım gücüne sahip Avrupa Birliği pazarına erişmek amacında olan Çin, 2500 yıllık İpek yolu’nu canlandırmak için trilyon dolarlarla ifade edilen bir yatırımı devreye soktu. Çin’den başlayarak Avrupanın başkentlerinde sonlanacak yeni ipek yolu 65 ülke ve toplamda 3 Milyar civarında bir nüfusu etkileyecek.

Dünyanın en kalabalık nüfuslu ülkesi Çin’in  son 30 yılda gelişen ihracata dayalı ekonomisi  sürekli bir hammadde ve pazar ihtiyacı çekiyor. 

Çin bir yandan devasa ekonomisinin duyduğu hammadde ihtiyacını temin etmek için diğer sanayileşmiş ülkelerle ; Afrikadan tutunda Güney Amerikaya kadar dünyanın hemen her bölgesinde mücadele ederken bir yandan da ürettiği ürünleri yine tüm dünyada ki pazarlara satmak için türlü yollar deniyor. 

Çin’in hedefinde ki pazarlar ise Çin ürünlerine karşı Ulusal  ekonomilerini korumak için Çin ürünlerine kota uygulamaktan tutunda, gümrük duvarlarını yükseltmeye, ekstra vergiler koymaya kadar çeşitli önlemler alıyor. Bir bakıma bir yaşam savaşı..

An interview with someone you admire

Donec consequat luctus imperdiet. Praesent tincidunt eu enim ac dapibus. Vestibulum suscipit massa eget luctus interdum. Sed ut cursus massa. Curabitur metus quam, rutrum in pulvinar at, mattis at nulla.

Vestibulum non lorem et odio maximus malesuada. In laoreet mauris a risus suscipit viverra. Proin sit amet lectus quis odio aliquet aliquet quis at dolor. Aliquam ac fringilla diam. Nullam vel sem ullamcorper.

Nulla dui magna, sagittis eu velit quis, maximus placerat tellus. Fusce venenatis, dui eu volutpat luctus, libero lorem accumsan lacus, vitae condimentum ligula massa a nibh. Nullam tempor purus id augue consequat bibendum. Mauris ut iaculis nibh, id ultricies lectus. Duis blandit enim eget diam consequat facilisis. Donec ut tincidunt justo, non aliquet tellus. Cras porta suscipit nunc ac accumsan.

Akdenizli/ Mediterrianen

4 Posts

Dış Ticaret/ Foreign Trade

4 Posts

Ekonomi/Economy

12 Posts

Fuarlar/ Fairs

4 Posts

Hikayeler/ People

4 Posts

Röportaj/ Interview

3 Posts

Seyahat/ Trave

3 Posts

Seyahat/Travel

3 Posts

Yazarlar/ Authors

4 Posts

You May Also Like
Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

KnightleyStudio © 2019. All rights reserved.